PO TERAPII - jak wytrwać w niepaleniu

TERAPIA ANTYNIKOTYNOWA  » PO TERAPII - jak wytrwać w niepaleniu

Po terapii

Po terapii antynikotynowej nie ma chęci zapalenia nawet w towarzystwie osób palących. Bierne palenie nie wyzwala potrzeby zapalenia. Dopiero aktywnie wypalony papieros powoduje nawrót głodu nikotynowego. Od 13 lat pomagamy palaczom w porzuceniu śmiertelnego nałogu. Skuteczność wynosi około 73%. Głód nikotynowy ustępuje na zawsze.

Poza brakiem głodu nikotynowego, terapia wpływa na przyspieszenie eliminacji toksyn wdychanych z dymem nikotynowym. Dzięki temu niedawny nałogowy palacz przestaje kaszleć, ustępuje charakterystyczna chrypka, poprawia się wygląd skóry i znika nieprzyjemny zapach. Zaprzestanie dostarczania nikotyny do organizmu u niewielkiego odsetka pacjentów może spowodować takie przemijające reakcje jak: posmak metaliczny, suchość w ustach, wzmożoną senność i potliwość, osłabienie koncentracji, rozdrażnienie. Wiąże się to z tym, że terapia wzmaga także wydalanie toksyn nikotynowych. Powyższe objawy ustępują do dwóch - trzech tygodni. Łagodzi je picie dużej ilości płynów oraz częste kąpiele.

Jak wytrwać w niepaleniu

Przyczyny powrotu do palenia:

  1. Stres - w odpowiedzi na sytuacje trudne byli palacze palą w nadziei, że papieros uspokoi, pozwoli zdystansować się do przeżywanego problemu.
  2. Ciekawość - pomimo braku potrzeby palenia, pacjenci dla chęci sprawdzenia swojej reakcji po zabiegu- sięgają po papierosa.
  3. Pewność że jeden papieros nie zaszkodzi - byli palacze próbują sprawdzić czy jedno, dwa zaciągnięcia się dymem nie spowoduje nawrotu głodu nikotynowego po dłuższej przerwie.
  4. Namowa „przyjaciół „ , najczęściej podczas imprezy z udziałem alkoholu .

Każdy zapalony papieros może spowodować, że głód wróci na nowo!

Prosimy aby traktować terapie antynikotynową jako formę pomocy w rzuceniu nałogu palenia, która wyeliminuje bezterminowo głód nikotynowy, ale nie wyeliminuje zachowań odruchowych, które są reakcjami wypracowanymi i utrwalonymi przez samych palących, i tylko oni mogą je opanować. Dlatego dla pełnego sukcesu potrzebna jest odrobina zdecydowania i samodyscypliny.

Gdyby okazało się, że po kilku tygodniach czy miesiącach zaczną Państwo palić, terapię należy jak najszybciej powtórz

http://www.sendspace.pl/file/7cc6b90c9e10b6611ba3fea/allen-carr-jak-skutecznie-rzucic-palenie