OPIS TERAPII

TERAPIA ANTYNIKOTYNOWA  » OPIS TERAPII

Terapię biorenzonansową po raz pierwszy zastosował w leczeniu niemiecki lekarz Franz Morel. Aparaty jego konstrukcji stosowane są w Polsce o 1993 roku. Najbardziej spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu uzależnień. W trakcie terapii antynikotynowej, pacjent podłączony jest za pomocą specjalnych elektrod do aparatu Bicom, który wytwarza fale zbliżone do fal elektromagnetycznych. W urządzeniu umieszcza się także niedopałek papierosa przyniesiony na terapię przez palacza. Terapii może poddać się każdy nałogowy palacz niezależnie od wieku, stanu zdrowia i stażu palenia.

Zabieg jest w pełni bezbolesny, bezinwazyjny i bez skutków ubocznych.

Wygaszanie głodu nikotynowego uzyskuje się po jednej ok. 40-60  minutowej wizycie.

Chęć palenia ustępuje w chwile lub kilka- kilkanaście godzin po zabiegu. Najczęściej od następnego dnia rano, chęci palenia już nie ma.

Odruchowo kieruje się ręce w kierunku miejsc w których przechowywane były papierosy, lecz odruch ten słabnie z każdym dniem, a po mniej więcej dwóch tygodniach całkowicie ustanie. Dlatego też, aby nie paść ofiarą własnego odruchu, wszelkie posiadane papierosy należy skrupulatnie wyrzucić, a w ich miejsce umieścić gumy do żucia, orzeszki, nasiona słonecznika lub rodzynki. Pozwoli to bezpieczniej i łatwiej wygasić odruch.

Rano, po przebudzeniu kieruje się wzrok w miejsca, w miejsca w których papierosy były, ale chęci palenia już nie ma.

Z reguły wystarcza jedna terapia. Lecz około  20% pacjentów, palących duże ilości papierosów, zgłaszających się z dużym głodem nikotynowym wymaga drugiej terapii uzupełniającej. Taką terapie wykonujemy do czterech tygodni  od pierwszego zabiegu( z 50% rabatem) . Pacjenci zgłaszają się już bez niedopałków.